KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325486
nr 1432 5486
Max Marcus
(1879-1955), Sverige
Oljemålning, Gamla Stan. Signerad, daterad 1940. Olja på duk, 60x90, yttermått inklusive ram: 78x99 cm
Max Marcus, svensk målare född 1879 i Stockholm, död 1955.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 november 2021
kl 18:06:22
22/11 18:00:30